Menu

Strefa Mamy

Z życia młodej mamy.

Kubuś baby mus - zdrowa przekąska czy sam cukier?

strefa.mamy

Ostatnio słyszałam jak mamusie w komunikacji miejskiej narzekają na soki marki Kubuś. Że niby sama chemia i tyle cukru! Robiąc zapasy pieluch dla synka w Hebe, trafiłam na promocję musu owocowego z Kubusia, zakupiłam.
WP_20170306_005
Zacznijmy od składu:


WP_20170306_008

Ku mojemu zaskoczeniu same naturalne produkty i bez dodatku cukru :) Na dodatek pyszny - synkowi najbardziej posmakowała kaszka z bananem i jabłkiem z tej serii. Szkoda że jest go tylko 120g bo wciąga w ułamku sekundy i otwiera buzię po jeszcze. :)

Pogrzebałam też w internecie, by dowiedzieć się jaki skład mają soki z Kubusia, Podaję przykładowy:
Składniki:
woda, przeciery z: marchwi (28%) i bananów (14%), sok jabłkowy z zagęszczonego soku (11%), cukier trzcinowy, regulator kwasowości - kwas cytrynowy, witamina C, aromat

Jest cukier, ale trzcinowy. Jest sok jabłkowy ale z zagęszczonego soku. Lecz czy to jest powód by nigdy nie kupić tego soku dziecku? Osobiście bardzo je lubię i za jakiś czas synkowi też dam :)

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • stycznioweczka

    Musy są jak najbardziej OK, jednak sok z kubusia hmm.. no ma ten cukier, trzcinowy bo trzcinowy, ale są soczki bez cukru ;)
    Moje dziecko wogóle soków nie pije, chyba że ktoś przyniesie w prezencie jakiś Bobofrut, ale na co dzień tylko woda. Zawsze tego pilnowałam, buntowałam się jak rodzina wciskała soki. Wszystko przez to, że znam kilka osób które jako dorośli ludzie nie piją wogóle wody bo NIE LUBIĄ, nie smakuje im... woda im nie smakuje. Dla mnie to nie do przyjęcia, w związku z tym od samego początku wzbudzam w dziecku nawyk picia wody ;)

© Strefa Mamy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci